Our Teachers
Our Teachers 2022-2023
OFFICE STAFF

REV. SR. ZITA CUTINA
Designation: MANAGER

SR. SHERLY CELSA EMMANUVAL
Designation: PRINCIPAL

SR. PRINCY
Designation: OFFICE STAFF

SR. ARPITA
Designation: OFFICE STAFF

SUNU JOHN
Designation: OFFICE STAFF

FEBIN K. PAUL
Designation: OFFICE STAFF

SISILY VARGHESE
Designation: NURSE

CO-ORDINATOR

SUNITA DAGAR
Designation: SENIOR

RUCHEE MITTAL
Designation: JUNIOR

CLASS TEACHERS

MS. PUNITA AGGARWAL
Designation: T.G.T.
Class: X-A

MS. TAMANNA AHUJA
Designation: T.G.T.
Class: X-B

MS. PRASEETHA MURUKAN
Designation: T.G.T.
Class: X-C

MS. RUBY THOMAS
Designation: T.G.T.
Class: X-D

MS. BINU RANJI
Designation: T.G.T.
Class: X-E

MS. AFSAR JAHAN ANSARI
Designation: T.G.T.
Class: IX-A

MS. KANU TYAGI
Designation: T.G.T.
Class: IX-B

MS. SUNITA SHARMA
Designation: T.G.T.
Class: IX-C

MS. JYOTI CHAWLA
Designation: T.G.T.
Class: IX-D

MS. SIMAN RAHEJA
Designation: T.G.T.
Class: IX-E

MS. ASHA RANI
Designation: T.G.T.
Class: VIII-A

MS. NEHA GULIANI
Designation: T.G.T.
Class: VIII-B

MS. GURPREET PARASHAR
Designation: T.G.T.
Class: VIII-C

MS. SUNITA DAGAR
Designation: T.G.T.
Class: VIII-D

MS. PAULIN RUBY
Designation: T.G.T.
Class: VIII-E

MS. JYOTI ARORA
Designation: T.G.T.
Class: VII-A

MS. POONAM SHARMA
Designation: T.G.T.
Class: VII-B

MS.PURNIMA TIWARI
Designation: T.G.T.
Class: VII-C

MS. SHWETA CHANDEL
Designation: T.G.T.
Class: VII-D

MS. BABITA SHARMA
Designation: T.G.T.
Class: VII-E

MS. MANJU BALA
Designation: T.G.T.
Class: VI-A

MS.POOJA VIJ
Designation: T.G.T.
Class: VI-B

MS. SINDHU KUMARI
Designation: T.G.T.
Class: VI-C

MS. SANGEETA GOIGIA
Designation: T.G.T.
Class: VI-D

MS. SONIA VERMA
Designation: T.G.T.
Class: VI-E

MS.RUCHEE MITTAL
Designation: P.R.T.
Class: V-A

MS. DEANNE EVERETT
Designation: P.R.T.
Class: V-B

MS. REETA CHOUDHRY
Designation: P.R.T.
Class: V-C

MS. BHAWNA
Designation: P.R.T.
Class: V-D

MS.ANUPAMA HARIT
Designation: P.R.T.
Class: V-E

MS. REKHA SINGHAL
Designation: P.R.T.
Class: IV

MS. GYANASHREE
Designation: P.R.T.
Class: III

MS. MANMEET KAUR
Designation: P.R.T.
Class: II

MS. JASMINE JOY
Designation: P.R.T.
Class: I

SUBJECT TEACHERS

MR. EPHREAM JACOB
Designation: T.G.T.
Subject: ENGLISH

MS. RIYA JACOB
Designation: T.G.T.
Subject: ENGLISH

MS. BABITA SHARMA (H)
Designation: T.G.T.
Subject: HINDI

MS. PUNAM KAKKAR
Designation: P.R.T.
Subject: HINDI

MS. MEENA
Designation: T.G.T.
Subject: HINDI

MS. POOJA UJLAYAN
Designation: T.G.T.
Subject: GENERAL SCIENCE

MS. JYOTI YADAV
Designation: T.G.T.
Subject: SOCIAL SCIENCE

MS. BHAVYA ROSE RAJU
Designation: T.G.T.
Subject: MATHEMATICS

MS. MAMTA ARORA
Designation: T.G.T.
Subject: SANSKRIT

MS. SANGEETA SAINI
Designation: P.R.T.
Subject: COMPUTER

MS. CHARULATA
Designation: T.G.T.
Subject: ART & CRAFT

MS. CHRISTINA RAI
Designation: P.R.T.
Subject: ART & CRAFT

MR. SURAJ RAGHAV
Designation: T.G.T.
Subject: PHYSICAL EDUCATION

MS.ELIZABETH DEWAN
Designation: P.R.T.
Subject: PHYSICAL EDUCATION

MR. JITENDER
Designation: T.G.T.
Subject: PHYSICAL EDUCATION

MS.EMANPREET KAUR
Designation: T.G.T.
Subject: COMPUTER

MS.RUBY CHAUDHARY
Designation: T.G.T.
Subject: COMPUTER

MS. SUMAN SHARMA
Designation: LIBRARIAN
Subject: LIBRARY SCIENCE

MS. RENU YADAV
Designation: SPECIAL EDUCATOR
Subject: SPECIAL EDUCATION

MS. ALICE RAI
Designation: P.R.T.
Subject: MUSIC

MS. TILSHA TOMY
Designation: MSc. PSYCHOLOGY
Subject: COUNSELLOR

MS. RANI CHRISTOPHER
Designation: P.R.T.
Subject: DANCE
Our Teachers 2021-2022
Our Teachers 2019-2020
Our Teachers 2018-2019
Our Teachers 2017-2018
Our Teachers 2016-2017
Our Teachers 2015-2016
Our Teachers 2014-2015
Our Teachers 2013-2014